Świetny przewodnik po tym, jak przetrwać w tej trudnej gospodarce

Jak planować budżet i właściwie wykorzystywać swoje pieniądze, to coś, czego nie uczy się w szkole.

To jest coś, czego wielu rodziców zapomina nauczyć swoje dzieci, mimo że nauka planowania budżetu jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie możesz mieć. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak zacząć.Uporządkowanie finansów to świetny sposób na poprawę jakości życia. Pracuj, aby chronić swoje zyski i inwestować kapitał. Jeśli planujesz wzrost, to dobrze jest inwestować zyski w kapitał, ale musisz mądrze zarządzać zyskami. Przestrzegaj norm i przepisów dotyczących tego, ile zysku można zaoszczędzić i ile zainwestować.System transakcyjny z dużym prawdopodobieństwem udanych transakcji nie gwarantuje zysku, jeśli system nie ma kompleksowego podejścia do cięcia przegranych transakcji lub zamykania zyskownych transakcji we właściwych miejscach. Jeśli na przykład 4 na 5 transakcji przyniesie zysk w wysokości 10 dolarów, wystarczy jedna przegrana transakcja o wartości 50 dolarów, aby stracić pieniądze. Odwrotność jest również prawdziwa, jeśli 1 na 5 transakcji jest zyskowna za 50 dolarów, nadal możesz uznać ten system za udany, jeśli twoje 4 przegrane transakcje są tylko 10 dolarów każda.Aby ustalić dobrą historię kredytową lub naprawić złą, będziesz chciał utrzymać niskie salda karty kredytowej. Nigdy nie należy pozwolić, aby saldo zbliżyło się do maksymalnej linii kredytowej. Posiadanie rozsądnych sald, które regularnie spłacasz, jest oznaką odpowiedzialnego użytkownika kredytu, któremu można zaufać z długiem.Student powinien zawsze rozważyć każdą opcję przed zaciągnięciem kredytu studenckiego. Granty, stypendia i fundusze oszczędnościowe mogą być świetnym sposobem na opłacenie studiów. Świetny przewodnik po tym, jak przetrwać w tej trudnej gospodarce

Pożyczki studenckie obarczają cię długami i mogą prowadzić do niepewnej przyszłości finansowej, jeśli nie wywiążesz się ze zobowiązań.

Planuj z wyprzedzeniem i mądrze płać za studia.Posiadanie stałej pensji, niezależnie od rodzaju pracy, może być kluczem do budowania finansów osobistych. Stały strumień wiarygodnych dochodów oznacza, że ​​na Twoje konto zawsze trafiają pieniądze na to, co w danym momencie uważane jest za najlepsze lub najbardziej potrzebne. Regularny dochód może budować Twoje osobiste finanse.Aby nauczyć dziecko finansów osobistych, zabierz je ze sobą do sklepu spożywczego. Wiele dzieci przyjmuje jedzenie, które jedzą codziennie, za coś oczywistego. Jeśli zobaczą, ile kosztują proste przedmioty w sklepie, z większym prawdopodobieństwem docenią nie tylko jedzenie na swoim stole, ale także to, ile trzeba zarobić.Zawsze opłacaj miesięczne rachunki za media przed ich terminem. Opóźnione wysyłanie płatności może poważnie zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Ponadto większość firm użyteczności publicznej pobiera opłatę za spóźnienie. Kiedy płacisz rachunki z opóźnieniem, powoduje to wiele problemów i komplikacji; dlatego najlepiej jest płacić rachunki w odpowiednim czasie.Jeśli konsekwentnie dokonywałeś płatności kartą kredytową na czas przez co najmniej cały rok, możesz mieć pewien wpływ na negocjowanie korzystniejszych warunków, takich jak obniżone oprocentowanie lub nawet wyższy limit kredytowy. Oczywiście wybierz drugą opcję tylko wtedy, gdy masz realną potrzebę i możesz odpowiedzialnie płacić dodaną kwotę co miesiąc.Pij wodę, gdy jesz poza domem! Niektóre restauracje pobierają prawie 3,00 USD za napoje gazowane lub szklankę herbaty! Kiedy próbujesz zarządzać swoimi finansami osobistymi, po prostu nie możesz sobie na to pozwolić! Zamiast tego zamów wodę. Nadal będziesz mógł od czasu do czasu jeść poza domem, ale na dłuższą metę zaoszczędzisz sporo na kosztach samych napojów!Mamy nadzieję, że nauczyłeś się kilku sposobów, dzięki którym możesz lepiej dbać o swoje finanse osobiste i lepiej gospodarować budżetem. Jeśli znasz właściwy sposób dbania o swoje pieniądze, będziesz bardzo wdzięczny w późniejszym życiu, kiedy będziesz mógł przejść na emeryturę i nadal mieć pieniądze w banku.