Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii?

Poddanie się psychoterapii może wnieść wiele korzyści do twojego życia, ponieważ może badać bolesne uczucia i doświadczenia, przez które możesz czuć się niekomfortowo emocjonalnie.

Dzięki współpracy z wykwalifikowanym terapeutą, który dopasuje rodzaj i intensywność terapii do twoich potrzeb, możesz liczyć na dużą poprawę swojego stanu w dość krótkim czasie. Umiejętności radzenia sobie z problemami, których się uczysz, mogą pomóc ci radzić sobie z negatywnymi uczuciami i lękami oraz je przezwyciężać.

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii?

Jak wyglądają sesje w gabinecie psychoterapii?

Przed pierwszą wizytą i terapeuty zastanów się, nad jakimi zagadnieniami chciałbyś popracować. Kluczem do powodzenia psychoterapii jest znalezienie wykwalifikowanego terapeuty, który dopasuje rodzaj i intensywność terapii do twoich potrzeb. Podczas pierwszej sesji terapeuta zazwyczaj zbiera informacje o tobie i twoich potrzebach. Może zająć kilka sesji, aby w pełni zrozumieć twoją sytuację i obawy oraz określić najlepsze podejście lub kierunek działania oraz leczenia.

Nie wahaj się zadawać pytań w dowolnym momencie podczas wizyty. Jeśli nie czujesz się komfortowo z pierwszym psychoterapeutą, którego wybierzesz, spróbuj poszukać kogoś innego. Dobre dopasowanie do terapeuty oraz zaufanie ma kluczowe znaczenie dla skuteczności psychoterapii. Psychoterapia może odbywać się raz w tygodniu lub co drugi tydzień, a sesja zazwyczaj trwa około 45 do 60 minut. Niektóre formy terapii odbywają się częściej, kilka razy w tygodniu. Psychoterapia, zwykle w formie sesji grupowej, może również odbywać się w szpitalu, jeśli zostałeś przyjęty na leczenie.

Gabinet Ego – Nina Turek – Psychoterapia to sposób na to, aby znowu czuć się dobrze. Istnieje wiele skutecznych rodzajów psychoterapii. Niektóre działają lepiej niż inne w leczeniu pewnych zaburzeń i stanów. W wielu przypadkach terapeuci stosują kombinację kilku technik psychoterapii. Przede wszystkim na początku terapeuta rozważy szczególną sytuację i preferencje pacjenta, aby określić, które podejście może być dla niego najlepsze. Psychoterapia jest oferowana w różnych formatach, w tym w sesjach terapii indywidualnej, dla par, w rodzinie lub w grupie, i może być skuteczna dla osób ze wszystkich grup wiekowych.