Farbowanie włosów henną ma wiele zalet zdrowotnych

Być może dużo słyszałeś o używaniu henny w proszku do farbowania włosów, ale zanim zaczniesz farbować swoje włosy w ten sposób, upewnij się, że dokładnie wiesz, czym jest henna do farbowania włosów, jaki rodzaj henny jest dla ciebie odpowiedni i jak uzyskać najlepsze rezultaty.

Naturalne farbowanie włosów jest obecnie jednym z największych trendów w kolorystyce włosów. Ludzie są obecnie bardziej świadomi konsekwencji długotrwałego stosowania substancji chemicznych, więc chcą dokładnie wiedzieć, co nakładają na swoje włosy i co spłukują. Prostsze i naturalne znaczy lepsze, dla naszego ciała i środowiska. Nadal ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak będą wyglądać twoje włosy po ufarbowaniu i jaki kolor uzyskasz. Bez odpowiednich informacji możesz być zadowolony ze swojego etycznego wyboru, ale nie tak zadowolony z ostatecznego koloru swoich włosów. Farbowanie włosów henną ma wiele zalet zdrowotnych

Henna to naturalna farba do włosów, zrobiona z krzewu Lawsonii, która od wieków jest używana do malowania ciała, do barwienia tkanin, oraz do farbowania włosów.

Istnieje jednak kilka odmian henny w sprzedaży, jeśli chodzi o farbowanie włosów, więc ważne jest, abyś wiedział, jaka jest między nimi różnica. Czysta henna w proszku nadaje włosom pomarańczowo-czerwonawy odcień. Nie może rozjaśniać włosów, a jej intensywność zależy od pierwotnej bazy kolorystycznej, kondycji włosów oraz czasu pozostawienia henny na włosach w celu wchłonięcia koloru. Inne odcienie otrzymuje się poprzez zmieszanie henny i innych składników pochodzenia roślinnego, jak indygo do brązowych i czarnych odcieni, lub kasja dla kolorów blond, złocistych i brzoskwiniowych. Podczas gdy chemiczne farby do włosów używają amoniaku lub jego odpowiednika do podnoszenia łusek włosa i osadzania koloru na korze, czysta henna lub w ciemniejszej mieszance z indygo, powoduje znacznie mniej uszkodzeń. Kolor w naturalny sposób osiada na powierzchni włókna włosa i wnika w nie, a henna Pole Henny manjistha Rubia Cordifolia wybarwia się stopniowo. Ta warstwa koloru na włosach zapewnia również ochronną powłokę, dlatego wiele osób używa proszku z henną nie tylko do koloryzacji, ale także do nadawania włosom połysku i wzmocnienia.