Jakie imprezy w Warszawie będą organizowane wiosną 2023?


Wraz z nadejściem ciepłych dni aż chce się więcej wychodzić z domu i brać udział w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych. Na szczęście wiosną nie brakuje imprez w Warszawie. Są one bardzo różnorodne, dzięki czemu każdego coś zainteresuje. Można zdecydować się na koncert, spektakl, recital, stand-up lub coś jeszcze innego.

Jakie są przewidziane imprezy w Warszawie tej wiosny?

Marzec można już uznać za miesiąc wiosenny, dlatego jest to świetny moment na wzięcie udziału w różnych wydarzeniach w Warszawie. Propozycji będzie wiele, dlatego dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Można zdecydować się na recital Edyty Geppert w kuźni kulturalnej, 14 marca. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników polskiej piosenki literackiej, ale nie tylko. Będzie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego koncertu.

Jeśli ktoś ceni sobie muzykę Eltona Johna, to może udać się na tribute show. W postać Eltona wcieli się bardzo energetyczny artysta, który idealnie naśladuje światową gwiazdę. Jest w stanie wspaniale odwzorować specyficzny charakter tego niezwykle ekscentrycznego i barwnego człowieka. Niewielu to potrafi. Wydarzenie odbędzie się na arenie Ursynów 4 marca

Miłośnikom mocniejszego brzmienia imprezy w Warszawie organizują koncert zespołu Beast in black. Będzie miał miejsce 15 marca w klubie progresja. Członkowie kapeli zapewnią sporo dobrej muzyki heavymetalowej. Świetna zabawa gwarantowana. Panowie wiedzą, jak śpiewać i grać, są też niezwykle sympatyczni. Pozostając przy mroczniejszych klimatach, warto wspomnieć także o koncercie zespołu Avatar. Członkowie charakteryzują się na czarnoksiężników, którzy grają metal. Koncert ma miejsce w klubie Proxima 18 marca.

Na jaką imprezę w Warszawie się wybrać? 

Jeśli ktoś chce usłyszeć warszawskie piosenki w nowoczesnym wydaniu, to powinno zainteresować go pewne wydarzenie w kuźni kulturalnej 27 marca. Chodzi tutaj o warszawskie combo taneczne Janka Młynarskiego. Siedmiu panów zaprezentuje znane utwory w sposób niezwykle zbliżony do oryginalnych aranżacji. Można wobec tego przenieść się do przeszłości, poczuć klimat przedwojenny.

 Znajdzie się także coś dla miłośników muzyki klasycznej. 12 tenorów i diwa w warszawskiej filharmonii narodowej 28 maja to wspaniała okazja do usłyszenia wybitnych kompozycji. Wysoki poziom wykonawczy gwarantowany. W Warszawie nie zabraknie także w marcu Ryszarda Rynkowskiego, warto wobec tego pomyśleć o wybraniu się na jego koncert.

Dla wielu osób ciekawym wydarzenie będzie koncert wokalisty, kompozytora, producenta muzycznego i reżysera teledysków w postaci Ralpha Kamińskiego. Wydarzenie ma miejsce 12 marca w centrum kultury i sportu w Pruszkowie przy sali widowiskowej. Kolejną propozycją jest spektakl musical dreams, świetna opcja dla rodziny z dziećmi. Jeśli kogoś to interesuje, to powinien odwiedzić teatr capitol Warszawa.

Pod koniec marca odbywa się koncert zespołu Electric Call Boy. Jego członkowie pokazują, co można uzyskać dzięki połączeniu różnych gatunków muzycznych. Znajdzie się także coś dla fanów Kamila Bednarka. Ma on swój koncert w warszawskiej stodole 24 marca. Brytyjski zespół The Vamps także postanowił zawitać do Warszawy tej wiosny podczas swojej światowej trasy koncertowej.