Jaką odzież ochronną zapewnić pracownikom w okresie jesienno-zimowym?

Późniejsze wschody i wcześniejsze zachody słońca jesienią oznaczają, że słabe oświetlenie jest poważnym problemem podczas przeciętnego dnia pracy dla pracowników wykonujących swoją pracę na zewnątrz.

Ponadto, przy chłodniejszej pogodzie, pracownikom grozi wychłodzenie lub przegrzanie się poprzez noszenie nieodpowiedniej ilości warstw odzieży. Należy zapewnić pracownikom nie tylko odpowiednią bieliznę termiczną oraz odzież odpowiednią do panujących warunków pogodowych, ale również odzież odblaskową, aby z daleka byli widoczni dla operatorów maszyn czy użytkowników dróg.

Jaką odzież ochronną zapewnić pracownikom w okresie jesienno-zimowym?

Szeroki wybór odzieży roboczej i ochronnej oferuje carhartt sklep

Dobre obuwie ochronne chroni kostki pracownika przed urazami i przebiciami, amortyzuje stawy i stopy oraz koryguje postawę, aby zmniejszyć obrażenia kręgosłupa. Obuwie robocze jest niezbędne do wydajnej i bezpiecznej pracy i nie powinno się na nim oszczędzać. Ponieważ podłoże robi się śliskie jesienią i zimą, najważniejsze są antypoślizgowe buty ochronne. Oprócz właściwości antypoślizgowych w pracy potrzebujesz ciepłych i suchych stóp, które są mają właściwości izolujące przed zimnem i są wodoodporne.

Kiedy robi się chłodniej, ważne jest, aby twoi pracownicy mieli na sobie dodatkowe warstwy odzieży. Musisz upewnić się, że twoi pracownicy mają warstwę termiczną, warstwę polaru, parę porządnych spodni z podszewką i zewnętrzną, wodoodporną warstwę, jeśli wymagają tego warunki pogodowe. Na odzieży roboczej możesz zlecić wyhaftowanie logo swojej firmy. Jeśli zdecydujesz się na kurtkę roboczą odblaskową, możesz uzyskać wodoodporną warstwę zewnętrzną z polarową wewnętrzną częścią w jednej części garderoby, a dodatkowo zwiększyć widoczność pracowników. Hydroizolacja jest szczególnie ważna, gdy jesień przechodzi w zimę, ponieważ zamoknięcie pracowników może zwiększyć wyziębienie i ryzyko choroby w połączeniu z niższymi temperaturami.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości odzieży ochronnej i roboczej dla swoich pracowników, odwiedź carhartt sklep, w którym znajdziesz naprawdę szeroki wybór między innymi ubrań na wszystkie pory roku, akcesoria do ochrony osobistej, takie jak kaski, gogle, maski, rękawice ochronne, a także obuwie robocze.