Jak skutecznie zwalczać karaluchy?

Wiele osób, mieszkających w starych blokach lub w dość brudnych dzielnicach, skarży się na robactwo, którego w żaden sposób nie mogą się pozbyć.

Mogą być to przykładowo karaluchy lub też mrówki, a ich usunięcie może być bardzo trudne. Różnego rodzaju owady i insekty mogą przemieszczać się wzdłuż rur, i są w stanie znaleźć każdy otwór. Dlatego też pozbycie się ich może być dość trudne. Często idąc do piwnicy, słyszymy odgłosy szczurów, mogą być niebezpieczne ponieważ mogą roznosić choroby. Innym powszechnym sposobem pozbycia się karaluchów jest użycie przynęt kupionych w sklepie. Przynęty chemiczne ukrywają środek owadobójczy jako źródło pożywienia. Karaluchy połykają środek owadobójczy i wracają do swoich gniazd, gdzie giną. Zjadają je inne karaluchy, rozprzestrzeniając truciznę na resztę gniazda. Przynęty chemiczne należy umieszczać w pobliżu pojemników na śmieci oraz pod zlewami i szafkami w kuchniach i łazienkach. Produktem zwalczającym insekty dostępnym w sklepach jest płynny koncentrat przeznaczony do odstraszania karaluchów. Jak skutecznie zwalczać karaluchy?

Po rozcieńczeniu płyn można rozpylać w pęknięcia i szczeliny oraz inne obszary, w których karaluchy lubią się chować.

Roztworem można również przetrzeć także podłogę i blat. Wymieszaj równe ilości kwasu borowego, mąki i cukru, aby zrobić ciasto. Ułóż kulki ciasta w domu, tak aby karaluchy mogły się nimi karmić. Mąka i cukier przyciągną karaluchy, a kwas borowy je zabije. Kwas borowy zabije karaluchy, które staną się potem pożywieniem dla innych karaluchów, nie powinno się go jednak używać jeżeli w domu mamy kota lub psa. W wielu firmach prowadzone jest usuwanie owadów Warszawa, jest miastem w którym będziemy mogli szybko wezwać pomoc. Specjaliści szybko zlokalizują przyczynę problemów. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie które insekty sprawiają nam problemy. Następnie trzeba będzie dobrać odpowiednie środki, które trzeba będzie użyć. Czasem rozsypanie czy też rozpylenie środków w różnych miejscach przynosi efekt, ponieważ insekty przemieszczając się mogą zabrać ze sobą środek do gniazda. Oczywiście dodaje się także trutkę do pożywienia co jest bardzo skutecznym rozwiązaniem.