Straciłeś zęba w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia? Nie martw się, jest na to sposób.

Choć większości z nas może wydawać się, że najczęściej ludzie tracą swoje zęby w wyniku poważnych zaniedbań higien jamy ustnej to warto pamiętać też o tym, że wypadki chodzą po ludziach.

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego, co nam się przytrafi danego dnia, czy nie potkniemy się i niefortunni nie uderzymy w twardy element naszego otoczenia jak chociażby krawężnik, w wyniku czego stracimy zęba. Nie ma żadnych powodów do zmartwień ponieważ na chwilę obecną implantologia zębowa jest tak mocno rozwinięta, że jest w stanie sobie poradzić nawet w najgorszych przypadkach. Implantologia zębowa zajmuje się niczym innym jak odtwarzaniem utraconych zębów, nie ważne w wyniku jakich działań lub zaniedbań. Lekarz specjalista jest w stanie odtworzyć korzeń naszego zęba jak również jego koroną.

Straciłeś zęba w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia? Nie martw się, jest na to sposób.

Niestety istotną informacją jest również to, że tego rodzaju zabiegi są bardzo drogie, a co za tym idzie nie wszystkich nas stać na tego typu przyjemności, jeśli możemy to tak określić.

Czy implanty są bezpieczne? Jak najbardziej tak, oczywiście jest to długi proces leczenia, specjalista nie będzie w stanie odtworzyć naszego zęba już podczas jednej wizyta, jest to długi proces leczenia w którym implant powinien być odpowiednio kontrolowany. Implant to odtworzony korzeń zęba, który jest umiejscawiany w starym miejscu. Niejednokrotnie koniecznym jest rozwiercenie kości, by implant mógł odpowiednio mocno się zagnieździć. Z czasem nasza kość w szczęce odpowiednio otoczy implant. Najdroższymi i najczęściej stosowanymi implantami są implanty tytanowe. Materiał z którego są wykonane przede wszystkim daje nam pewność tego, że praktycznie do końca życia nie będziemy mieli z nim problemów, oczywiście jeśli odpowiednio zadbamy o higienę naszych zębów. Jeśli więc w Twoim życiu zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, w którym straciłeś jeden lub więcej zębów, to implanty Wrocław są idealnym rozwiązaniem, by po pewnym okresie móc cieszyć się uśmiechem pełnym – zębów.