Rośliny konopi można hodować na różnych podłożach

Niezależnie od tego, czy chcesz wyhodować rośliny konopi z klonu, czy z nasion, potrzebujesz odpowiedniego podłoża.

Podłoże do uprawy to materiał, w którym rośliny są osadzane podczas cyklu wzrostu. Niezależnie od tego, czy używasz hydroponiki, aeroponiki, czy tradycyjnej uprawy w glebie, wybrane podłoże uprawowe musi zapewnić korzeniom rośliny powietrze, wodę i składniki odżywcze.

Rośliny konopi można hodować na różnych podłożach

Nasiona automatyczne nie wymagają zmian cykli oświetlenia

Gleba jest najczęstszym podłożem używanym do uprawy konopi. Zdrowa gleba jest wyjątkowo stabilnym podłożem uprawowym, pozwalającym na wystarczającą retencję wilgoci, co zapewnia hodowcy wystarczająco dużo czasu między sesjami podlewania. Gleba jest łatwo dostępna i stosunkowo łatwa w obróbce, co czyni ją skutecznym podłożem dla najszerszego spektrum hodowców, od początkujących hodowców domowych po ekspertów. Gleba może być wykorzystywana zarówno do uprawy w pomieszczeniach, szklarniach, jak i na zewnątrz.

Uprawa hydroponiczna jest preferowaną pożywką dla roślin uprawianych w pomieszczeniach, a polega ona na karmieniu rośliny płynnym roztworem bogatym w składniki odżywcze. Perlit, wermikulit, kokos to powszechnie stosowane media hydroponiczne, które pozwalają na optymalne wchłanianie składników odżywczych i mniejsze zużycie wody w porównaniu z glebą. Metody hydroponiczne są również często stosowane w szklarniach, ale nie są powszechnie stosowane do uprawy roślin na zewnątrz.

Główną wadą hydroponiki jest rygorystyczna dbałość o szczegóły, której wymaga ta praktyka. Media hydroponiczne są znacznie bardziej wrażliwe na wysokie temperatury. W szczególności zbyt dużo ciepła może być bardzo szkodliwe, ponieważ zachęca do rozwoju bakterii i chorób. Dodatkowo pH wody i poziomy składników odżywczych muszą być stale monitorowane, aby zapewnić roślinie to, czego potrzebuje do silnego wzrostu.

Oprócz standardowych ziaren feminizowanych w sprzedaży znajdziesz także nasiona automatyczne. Bez względu na to, jaką metodę hodowli roślin wybierzesz, ziarna konopi muszą być najwyższej jakości, aby uzyskać zdrowe rośliny.