Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach

Osoby starające się o kredyt hipoteczny muszą pamiętać, iż powinny posiadać odpowiednie dochody, spełniać wiele warunków, które nakładają banki.

Oczywiście jednym z nich może być pozytywna historia kredytowa, jest to ważny czynnik, który wpłynie na ocenę podczas przyznawania kredytu. Banki oczywiście niechętnie będą pożyczały pieniądze osobom, które zalegały ze spłatą, miały różnego rodzaju zaległości. Podobnie w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, bank będzie zwracał oczywiście uwagę na spłatę zobowiązań względem urzędu skarbowego oraz zakładu ubezpieczeń społecznych. Należy o tym pamiętać w przypadku kiedy bierzemy mały kredyt lub pożyczkę, przykładowo na zakup telewizora czy też sprzętu AGD.

Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach

Kto może liczyć na korzystny kredyt hipoteczny?

Oczywiście większą kwotę mogą dostać osoby, które mają dobre zarobki, pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Dodatkowo oczywiście będą brane pod uwagę wszystkie wydatki związane z z naszym utrzymaniem, dodatkowo inne pożyczki oraz kredyty, czy też limity na kartach kredytowych. Dlatego też nawet jeżeli mamy duże dochody, jednak nasze zobowiązania finansowe również są wysokie, wówczas bank może odmówić tam przyznania kredytu hipotecznego. W tym przypadku możemy zwrócić się o pomoc do doradcy finansowego, niekiedy może okazać się, że spłata karty kredytowej czy też zamknięcie debetu na koncie bankowym może wpłynąć bardzo pozytywnie na naszą zdolność kredytową.

Doradca kredytowy będzie mógł udzielić nam dużej pomocy, może doradzić przykładowo, czy bardziej opłaca nam się brać kredyt razem z małżonkiem, czy też rozdzielność majątkowa będzie lepszym pomysłem. Dodatkowo także warto pamiętać, iż możemy ubiegać się o kredyt hipoteczny wraz z członkiem rodziny. Niekiedy możemy także porozmawiać z pracodawcą, który może wypłacić nam przykładowo premię, która to również może mieć wpływ na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego. Warto zwrócić uwagę, że banki będą brały pod uwagę nasze zarobki z ostatniego okresu, przykładowo za ostatnie półrocze, dlatego też może to podnieść naszą zdolność kredytową.

Oczywiście doradca kredytowy może pomóc nam na różnych etapach ubiegania się o kredyt, może wraz z nami przeanalizować nasze możliwości finansowe, zebrać wszelkie dokumenty, które będą potrzebne do złożenia wraz z wnioskiem kredytowym oraz pomóc poprawnie wypełnić i złożyć wniosek. Na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/ możemy zapoznać się z ofertą profesjonalnego doradcy, który z pewnością pomoże wybrać nam kredyt z najniższą ratą.