Porady ekspertów, które powinieneś przeczytać o projektowaniu stron internetowych

Aby tworzyć atrakcyjne strony internetowe, które działają poprawnie, ważne jest, aby dobrze zrozumieć standardowe zasady projektowania stron internetowych.

Na początek dostępnych jest wiele zasobów, w tym ten artykuł. Te cenne wskazówki i porady mogą pomóc każdemu projektantowi stron internetowych w stworzeniu lepszej witryny.Nie staraj się zmieścić zbyt wiele na jednej stronie podczas projektowania witryny internetowej. Jeśli Twoja strona jest zbyt zajęta, ładowanie potrwa znacznie dłużej i może przytłoczyć odwiedzających. Kiedy masz zamiar umieścić dużo treści, twórz strony na wszystko, co możesz, aby zmniejszyć bałagan na swojej stronie.Testowanie witryny w każdej dostępnej przeglądarce to świetny sposób, aby upewnić się, że działa tak, jak chcesz dla każdego odwiedzającego. Najpopularniejsze przeglądarki to Internet Explorer, Fifox, Safari i Google Chrome, a to, co działa z jedną, może nie działać z innymi. Zanim udostępnisz swoją witrynę publicznie, powinieneś sprawdzić, czy wszystkie Twoje strony internetowe są wyświetlane zgodnie z przeznaczeniem w każdej popularnej przeglądarce internetowej.Zbuduj swoją stronę internetową za pomocą systemu zarządzania treścią. Wiedza o tym, jak zbudować stronę internetową przy użyciu tylko HTML i CSS, to dobra podstawowa wiedza, ale może ona stworzyć tylko statyczną stronę internetową. Projektowanie stron internetowych ewoluowało w kierunku dostarczania dynamicznych treści. Jeśli połączysz swoje umiejętności kodowania z systemem zarządzania treścią, możesz zbudować praktycznie dowolny rodzaj strony internetowej.Upewnij się, że Twoja witryna używa spójnej czcionki w całym tekście. Niektóre strony internetowe zmieniają czcionki, chcąc nie chcąc, bez żadnego powodu projektowego. To sprawia, że ​​treści są trudne do przetworzenia dla odwiedzających. Większość stron internetowych, zwłaszcza stron biznesowych, będzie dobrze trzymać się podstawowych czcionek, takich jak Arial, Veranda, a nawet Times New Roman.Utrzymuj rzeczy tak proste, jak to możliwe podczas konfigurowania projektu swojej witryny. To, gdzie znajdują się Twoje linki, określi, czy odwiedzający mogą poruszać się po Twojej witrynie. Twoja struktura nawigacji powinna być łatwa w nawigacji, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika.Unikaj używania animowanych GIF-ów w swojej witrynie. Porady ekspertów, które powinieneś przeczytać o projektowaniu stron internetowych

Były one popularne pod koniec lat 90., ale nowsze technologie zastąpiły zastosowania animowanych GIF-ów, które były rzeczywiście przydatne.

Animowane pliki GIF mają niską jakość i duży rozmiar. Używaj ikon statycznych do elementów strony i rzeczywistych plików wideo do złożonych animacji.Aby upewnić się, że Twoja witryna działa tak, jak ją projektujesz, przetestuj ją w jednej z przeglądarek, takiej jak Internet Explorer. Gdy testujesz witrynę w trakcie jej tworzenia, możesz szybko naprawić wszelkie problemy, które mogą pojawić się po Twoim życiu. Gdy Twoja witryna zostanie uruchomiona, chcesz, aby odwiedzający mogli zobaczyć, jak wszystko działa poprawnie.Świetną wskazówką dotyczącą projektowania stron internetowych jest upewnienie się, że Twoja witryna będzie mogła zostać odnaleziona z subdomeną lub bez niej. Powinieneś być w stanie znaleźć swoją witrynę, wpisując www.mojawitryna.com oraz http://mojawitryna.com. Witryny, które działają w ten sposób, można również znaleźć bez prefiksu. Możesz wpisać mysitetutaj i ją znaleźć.Tworzenie małych stron internetowych może pomóc Ci zobaczyć, w jakich obszarach warto się rozwijać. Zacznij od kilku podstawowych stron (w większości tekstów) i zobacz, jak to działa.Jeśli chcesz zbudować stronę internetową, musisz nauczyć się kilku świetnych sztuczek od ekspertów. Nauka projektowania stron internetowych od ekspertów online to najszybszy sposób, aby dowiedzieć się, jak zbudować wysokiej jakości witrynę internetową. Twoja strona będzie słaba bez tej wiedzy.We wstępie do tego artykułu stwierdzono, że nowi projektanci stron internetowych muszą nauczyć się pewnych podstaw, aby tworzyć strony internetowe, które dobrze wyglądają i działają dobrze. Ilość dostępnych zasobów może utrudnić ustalenie, od jakiego punktu wyjścia powinien być. Poprzednie akapity zawierały wskazówki, które pomogą Ci w wielu aspektach projektowania stron internetowych.