Poczuj się lepiej dzisiaj, dowiedz się, jak uniknąć astmy

Jeśli jesteś jedną z milionów osób cierpiących na astmę, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na złagodzenie objawów i powstrzymanie ich pogorszenia.

W tym artykule znajdziesz wiele prostych wskazówek, które pozwolą Ci kontrolować astmę i prowadzić zdrowe, przyjemne życie.Unikaj życia z palaczami. Poproś partnera, aby zrezygnował, jeśli masz astmę. Jeśli koniecznie musisz mieszkać z palaczami, spróbuj nakłonić ich do palenia poza domem. W najgorszym przypadku kup świece dymne i przewietrz dom tak bardzo, jak to możliwe, aby w powietrzu nie pozostały żadne szkodliwe chemikalia.Kiedy masz astmę, jesteś bardziej podatny na infekcje. Myj ręce tak często, jak to możliwe, zwłaszcza przed jedzeniem. Jeśli Twoje dziecko ma astmę, wcześnie naucz je tego nawyku. Myjąc ręce, możesz powstrzymać rozprzestrzenianie się niektórych szkodliwych bakterii, które mogą spowodować infekcję płuc.Jeśli masz zamiar ćwiczyć, zacznij bardzo powoli. Nagłe ćwiczenia, takie jak start w biegu, mogą wywołać astmę u większości ludzi. Możesz ćwiczyć, ale zrób kilka ćwiczeń rozgrzewających, które stopniowo zwiększą tętno, aż poczujesz się komfortowo przy cięższych ćwiczeniach. Poczuj się lepiej dzisiaj, dowiedz się, jak uniknąć astmy

Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że będziesz mieć atak astmy.Dobrą wskazówką, która może ci pomóc, jeśli cierpisz na astmę, jest upewnienie się, że masz jakiś plan awaryjny.

Nigdy nie wiadomo, kiedy astma się nasili. Kiedy tak się stanie, powinieneś mieć jakiś plan awaryjny, zgodnie z którym możesz działać, aby nie tracić czasu.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Uważaj na zawód, który wybierzesz, jeśli masz astmę. Niektóre prace, takie jak malarze, piekarze, pracownicy służby zdrowia i pracownicy rolni, wymagają stosowania chemikaliów lub materiałów, które mogą pogorszyć astmę lub spowodować atak astmy. Staraj się trzymać prac, w których przez cały dzień będziesz przebywać w zdrowym środowisku.Twój lekarz może uznać, że kortykosteroidy są najlepszą ulgą w atakach astmy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz naprawdę złe ataki. Mogą być nieco trudniejsze do zdiagnozowania, ale w przypadku ataku można je połknąć lub wstrzyknąć, aby skuteczniej otworzyć kanały.Chociaż dla większości ludzi może się to wydawać trywialne, ważne jest, aby mieszkać w pobliżu lekarza lub izby przyjęć, jeśli masz astmę. Mieszkanie na wsi może oznaczać, że ratownicy medyczni nie dotrą do ciebie na czas, aby uratować ci życie, jeśli masz ciężki atak astmy.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Chociaż ten artykuł sprawia, że ​​kontrolowanie astmy wydaje się łatwe, powinieneś wiedzieć, jak niebezpieczna może być astma. Zawsze skontaktuj się z odpowiednią pomocą medyczną, jeśli zauważysz, że objawy się pogarszają lub wymykają się spod kontroli. Ataki astmy są niezwykle niebezpieczne i mogą być śmiertelne. Mamy nadzieję, że stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie lepiej radzić sobie z objawami astmy.