Pianki poliuretanowa do ocieplania budynków

W przypadku ocieplenia poddasza możemy wykorzystać zarówno piankę jak i wełnę mineralną, jednak warto zwrócić uwagę iż w przypadku gdy konstrukcja dachu jest skomplikowana, więźba dachowa posiada wiele elementów, wówczas wełna mineralna nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Pianka poliuretanowa podczas nakładania rozszerza się, dzięki czemu może docierać do miejsc trudno dostępnych, wypełniać odpowiednio elementy więźby dachowej. Naturalnie jest to rozwiązanie, które z roku na rok wykorzystywane jest coraz częściej. Do zalet z pewnością należy szybkość wykonania, uszczelnienie pianką całego poddasza wykwalifikowanej ekipie może zająć jeden dzień.

Pianki poliuretanowa do ocieplania budynków

Zalety zastosowania pianki PUR do ocieplenia poddasza

Możemy spotkać zasadniczo dwa rodzaje pianki będzie to pianka otwarto komórkowa, w tym przypadku zapewnia przepływ pary wodnej. Ocieplenie poddasza pomiędzy folią a płytą gipso-kartonową za pomocą materiałów nieprzepuszczalnych może doprowadzić do powstawania grzyba oraz pleśni, dlatego pianka z pewnością będzie najlepszym pomysłem. W przypadku nieprawidłowej izolacji, ocieplenia poddasza pleśń i grzyb będą dużym problemem, w niektórych przypadkach może zajść konieczność zdemontowania płyt gipsowo-kartonowych i zastąpienia nowymi.

Pianka poliuretanowa może występować także jako pianka nieprzepuszczająca pary wodnej, w ten sposób będzie to pianka o wysokich właściwościach izolacyjnych. Dzięki temu możemy zastosować ją na zewnątrz, przykładowo może być zastosowana na zewnątrz fundamentów. Z pewnością będzie posiadała przewagę na te styropianem, który może tworzyć mostki termiczne, w tym przypadku pianka będzie wypełniała idealnie wszystkie nierówności. Niekiedy fundamenty po stronie zewnętrznej nie są przygotowane zbyt starannie, dlatego pianka będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Obecnie coraz więcej ekip remontowo-budowlanych oferuje tego typu usługi, muszą posiadać specjalny agregat, który będzie rozpylał piankę na danej powierzchni. Więcej na temat usług ocieplenia pianką przeczytamy na stronie https://best-point.pl/miasta/sokolka/. Oczywiście firmy zajmujące się ocieplaniem za pomocą pianki znajdziemy także w Sokółce oraz okolicznych miejscowościach.