Nowoczesne balustrady ze szkła hartowanego na taras

Nowoczesna balustrada szklana może być elementem, który będzie bardzo dobrze wpisywał się w wygląd budynku, możemy zastosować je na tarasach, balkonach.

Często wykorzystuje się szkło hartowane, w tym przypadku szkło nagrzewa się do temperatury ponad 600 stopni Celsjusza, a następnie poddawane jest szybkiemu ochłodzeniu. Dzięki temu na powierzchni powstają naprężenia, które ściskają szkło, nadając mu wysoką wytrzymałość. Szkło stosowane na zewnątrz powinno być odporne na działanie czynników zewnętrznych, amplitudy temperatur czy też grad.

Nowoczesne balustrady ze szkła hartowanego na taras

Odporne balustrady na tarasy i balkony

Szkło stosowane w przypadku balustrad będzie bezpieczne, pęka na drobne, nieostre odłamki. Podobne rozwiązania stosuje się w przypadku mebli, sprzętu AGD czy też w przemyśle motoryzacyjnym. Balustrada ze szkła może bardzo dobrze współgrać z estetyką różnych rozwiązań architektonicznych. Możemy wybrać poręcze metalowe, drewniane, oddzielić poszczególne tafle szkła za pomocą słupków metalowych. Balustrady tego rodzaju są projektowane indywidualnie, dostosowane do szerokości tarasów, możemy wybrać także ich wysokość, rodzaj mocowania.

Jednym z rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo może być zastosowanie także szkła laminowanego, w tym przypadku szklane panele podzielone są folią, można wówczas zastosować kolor, folię matową czy też określony wzór. Dzięki temu dostosujemy balustrady kolorystycznie do elewacji naszego budynku, możemy szyby nieco przyciemnić, czy też zastosować mat. Coraz częściej balustrady szklane stosuje się w balkonach bloków mieszkalnych, jest to nowoczesne rozwiązanie, które w połączeniu z ciekawym projektem elewacji daje bardzo dobre rezultaty wizualne.

Balustrady dostępne są w wersji całoszlanej, oznacza to, iż kolejne elementy nie posiadają połączeń. Możemy wybrać także słupki, które oddzielają kolejne elementy szklane, lub też zastosować elementy mocujące, które będą montowane na zewnątrz. W ten sposób możemy stworzyć nowoczesne tarasy i balustrady, często systemy łączeń mogą wpływać także pozytywnie na wygląd. Warto wykorzystać stal nierdzewną, która doskonale sprawdzi się w przypadku budynków o nowoczesnym wyglądzie.