Jakie właściwości posiada siatka mesh i gdzie znajduje zastosowanie ?

Reklama jest branżą, która ciągle się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań, by jej nośność była jak największa. Powstają nowe produkty, które pozwolą na bardziej skuteczne dotarcie do grupy docelowej. Coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem, jest stosowanie siatki mesh. Nadają się świetnie na wielkopowierzchniowe reklamy lub banery, ze względu na swoje właściwości.

Jakie cechy posiada siatka mesh ?

Dzięki stosunkowo niskiej wadze i dobrej przepuszczalności powietrza nadaje się na bardzo duże banery. Może pokryć powierzchnię kilkuset lub kilku tysięcy metrów, będąc w jednym kawałku. Jest odporna na wodę, promienie UV, różnice temperatur oraz podmuchy wiatru dzięki temu, że ma strukturę z drobnymi oczkami tworzącą siateczkę. Materiał jest lekki i wytrzymały, a kolorowe nadruki wykonywane na życzenie, wyglądają efektownie i przyciągają uwagę.

Gdzie można zastosować siatkę mesh ?

Nadaje się na banery reklamowe i to o wielkich powierzchniach. Struktura materiału przeciwdziała rozrywaniu się i ze względu na przepuszczalność powietrza, nie tworzy się tzw. efekt żagla. Sprawdzi się, gdy zastosujemy ją na imprezach muzycznych, bo nie zatrzymuje fali dźwiękowej. Często jest zawieszana przy renowacji budynków, gdyż gwarantuje dostęp światła dla osób tam zamieszkujących. Wielkość siatek, gęstość oraz kształt perforacji może być różny, w zależności od zastosowania.

Dzięki swoim cechą siatka mesh ma szerokie zastosowanie, a jej popularność ciągle wzrasta. Powieszona w każdym miejscu, przyciągnie uwagę ze względu na swą wielkość i nieograniczoną możliwość kolorystyczną. Dotarcie do dedykowanego odbiorcy jest łatwiejsze przez nieograniczone możliwości miejsca ekspozycji.