Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny, który chcemy uzyskać w banku na zakup nieruchomości, z pewnością będzie wymagał regularnych comiesięcznych wpłat.

Dlatego każdy bank czy też instytucja finansowa, która będzie udzielała nam kredytu, będzie chciała upewnić się, iż posiadamy odpowiednią zdolność kredytową. Warto zatem sprawdzić swoje finanse, przykładowo jeżeli mamy niewielką chwilówkę, warto spłacić ją w całości, podobnie możemy konsolidować inne kredyty w mniejszą ratę. Dodatkową należy sprawdzić, czy nie posiadamy żadnych zaległości w BIK, może być to niezapłacona rata ze starego kredytu czy też pożyczki.

Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny?

Jak zwiększyć szansę uzyskania pełnej kwoty o jaką wnioskujemy?

Osoby, które są niedoświadczone na rynkach kredytowych, mogą nie zdawać sobie sprawy, jak ważne jest właściwe przygotowanie się do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny. Z pewnością dzięki pomocy specjalisty, doradcy finansowego, będziemy mogli uzyskać łatwiej odpowiednią kwotę. Doradca nie tylko oceni, czy wybrany przez nas kredyt jest najtańszy na rynku, ale także pomoże nam w zebraniu wszystkich dokumentów, które będą wymagane przez bank. Oczywiście są to dokumenty związane z naszym zatrudnieniem, które określają wysokość zarobków. Dodatkowo będą to także dokumenty, które dotyczą naszego rachunku bankowego, jego historii. Bank chce ocenić, czy przykładowo wypłata z tytułu pracy wpływa regularnie co miesiąc.

Niekiedy może się okazać, iż bank zmniejszy kwotę, którą może przyznać w ramach kredytu hipotecznego. Zatem należy dołożyć wszelkich starań, abyśmy zostali ocenieni jak najlepiej przez bank, dzięki czemu możemy liczyć na pełną kwotę finansowania. Naturalnie musimy pamiętać o tym, iż wymagany jest wkład własny w wysokości 20%, niekiedy jest wymagany wyższy wkład. Z pewnością im bank bardziej będzie nam ufał, tym także koszt kredytu może być niższy. Dlatego też warto brać kredyt wraz z pracującym partnerem, dzięki czemu zwiększymy nasze możliwości kredytowania. Naturalnie banki lepiej patrzą na kredytobiorców, którzy posiadają umowę o pracę, uzyskują dobre zarobki. Jednak konieczne będzie ubezpieczenie kredytu czy też ubezpieczenie kredytobiorcy na wypadek śmierci lub też utraty pracy. Będzie wiązało się to z dodatkowymi kosztami, które należy dokładnie policzyć przed ubieganiem się o kredyt.

Uzyskanie kredytu hipotecznego może wiązać się z wieloma formalnościami, dlatego możemy poszukać specjalisty, który nam pomoże załatwić wszystkie dokumenty, złożyć prawidłowo wniosek. Będzie to oczywiście doradca kredytowy Kraków to miasto, gdzie znajdziemy odpowiedniego specjalistę, który zna się na rynkach finansowych. Będzie wiedział, w jaki sposób przyspieszyć procedurę, pamiętajmy iż niekiedy decyzja o przyznaniu kredytu hipotecznego może zostać zwrócona z banku dopiero po miesiącu czasu.