Jak szybko zbudować masę mięśniową

Budowanie mięśni wymaga dodatniego bilansu energetycznego, co oznacza, że musisz przyjmować więcej kalorii niż spalasz.

Potrzebujesz około 2800 kalorii, aby zbudować kilogram masy mięśniowej, głównie w celu wsparcia wykorzystania białek przez organizm, co można zwiększyć podczas intensywnego treningu.

Jak szybko zbudować masę mięśniową

Czy istnieją odżywki na masę mięśniową bez ćwiczeń

Twoje ciało może budować co najwyżej około 230 gramów mięśni tygodniowo, więc jeśli zjesz zbyt dużo dodatkowych kalorii, próbując zbudować więcej mięśni, zyskasz również nadmiar tłuszczu. Sugeruje się spożywanie dodatkowych 250 do 500 kalorii dziennie, aby skutecznie budować masę mięśniową. Potrzeba trochę prób i błędów, aby znaleźć odpowiednią ilość dodatkowych kalorii, aby zbudować mięśnie i pozostać szczupłym. Ponadto spożywanie chudego białka na 15 do 20 minut przed, w trakcie i w ciągu godziny po treningu może pomóc w poprawie przyrostu masy mięśniowej.

Ponieważ prawdopodobnie nie będziesz jadł steku lub piersi z kurczaka na siłowni, dlatego napój lub suplement białkowy w postaci odżywki na masę mięśniową, mogą być korzystne bezpośrednio przed, w trakcie lub po treningu. Jednak nie chodzi tylko o dodatkowe białko do budowania mięśni. Chodzi o spożywanie wielu posiłków, które pokrywają wydatek kaloryczny i dostarczają składników odżywczych w ramach zdrowej, zbilansowanej diety, która pomoże ci zbudować mięśnie, zrzucić tkankę tłuszczową i wzmocnić siłę. Przede wszystkim należy odżywiać się regularnie, ponieważ kiedy odczuwamy głód, mamy tendencję do przejadania się lub sięgania po niezdrowe przekąski.

Do budowania mięśni i wzmocnienia ich siły możemy również zażywać odżywki na masę mięśniową bez ćwiczeń. Potrzebujesz dużej ilości białka do budowy i wzmocnienia siły mięśni. Aby to osiągnąć, powinieneś jeść co najmniej 1 g białka na 500 g masy ciała. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie tej ilości jest spożywanie pełnego źródła białka do każdego posiłku oraz odpowiednia suplementacja diety białkiem i kreatyną.