Bromelia

Bromelia jest głównym przedstawicielem rodziny Bromelia. Rodzaj obejmuje bardzo piękne tropikalne okazy epifityczne, które żyją na pniach drzew lub ściółce leśnej, a także rośliny lądowe. Są bardzo cenione przez hodowców kwiatów za ich jasny wygląd i bezpretensjonalność.

Rodzaj Bromelia obejmuje ponad 50 gatunków roślin, z których większość jest wysoka. Niektóre w naturze mogą osiągnąć trzy metry. W kulturze najczęściej uprawia się ich hybrydy lub odmiany odpowiednie do hodowli w pomieszczeniach.

Wszyscy przedstawiciele rodzaju Bromelia są rozetami z gęstych, skórzastych, lancetowatych lub liniowych, zakrzywionych liści, często z ostrymi zębami wzdłuż krawędzi. Wspaniały kwiatostan unosi się z jego środka na długiej, silnej szypułce. Dzięki tej ostatniej bromelia kwiat jest żywym egzotycznym gościem w domowej kolekcji.

Trudno jest opisać atrakcyjność rośliny. Liczne gatunki zachwycają bogactwem kolorów. Czerwone, żółte, fioletowe, różowe odcienie kwitnącej bromelia niezmiennie przyciągają podziwiające spojrzenia.

Rośliny w okresie kwitnienia stają się prawdziwą ozdobą pokoju. Szczególnie zadowolony z czasu ich kwitnienia. Od kilku miesięcy pokój, w którym znajduje się Bromelia, jest oświetlony jego pięknem.

Wady rośliny obejmują kwitnienie tylko raz. W takim przypadku najpierw musisz długo czekać na pojawienie się szypułki. Cierpliwość jest jednak w pełni nagradzana. Po tym, jak luksusowy kwiat uschnie wraz z gniazdem matki, ale u jego podstawy będą dzieci, które pozwolą wyhodować nowe okazy.

Rośnie

Do uprawy białe tulipany pojemniki luzem nie są wymagane, ponieważ ich system korzeniowy nie różni się dużymi rozmiarami. Roślina łatwo przenosi przeszczep, w razie potrzeby jest przenoszona do nowego pojemnika. Zwykle raz na dwa do trzech lat. Bromelia nie wymaga nawożenia. Wystarczy jedno karmienie na sezon, aby zapewnić normalny rozwój rośliny.

Bromelia jest sprzedawana w kwiaciarniach w dwóch formach. Mogą to być młode rośliny, z których nadal musisz czekać na pojawienie się szypułki. Istnieją również luksusowe, już kwitnące okazy.

Kupując młodą roślinę, musisz ją dokładnie zbadać. W przypadku importu z zagranicy należy go natychmiast przesadzić na przygotowaną glebę. Po małej kwarantannie bromelia umieszcza się w przewidzianym do tego miejscu.

Roślina kwitnąca nie jest przesądzona. Jest on dokładnie badany w sklepie i upewniając się, że nowe zwierzę jest zdrowe, odważnie go zdobądź i po małej kwarantannie umieść w domowej kolekcji.