Jak odświeżyć wygląd naszego pojazdu

Kiedy chcemy aby nasz samochód odzyskał dawny blask, możemy wykonać różnego rodzaju prace związane z detailingiem, odnowieniem naszego lakieru, warto pamiętać iż z biegiem czasu na lakierze powstają różnego rodzaju wgniecenia, rysy, może być to spowodowane warunkami pogodowymi, mogą być to kamienie z drogi szutrowej, czy też różnego rodzaju inne czynniki które mogłyby wpłynąć na zarysowanie lakieru w naszym aucie wówczas można wykonać odpowiednie polerowanie, które pozwoli na ściągnięcie wierzchniej warstwy lakieru, usunięcie rys oraz odpowiednie wypolerowanie.

Jak odświeżyć wygląd naszego pojazdu

Wełniane nakładki polerskie flexipads pro wool

Oczywiście lakier naszego samochodu może być także uszkodzony poprzez mycie nie odpowiednimi środkami, mogą być to przykładowo szorstkie gąbki czy też nieodpowiednie ścierki, dlatego też możemy często zauważyć charakterystyczne półokrągłe ryski które zostały pozostawione po nieodpowiednim umyciu lub wytarciu naszego pojazdu.

Kiedy chcemy przygotować nasz samochód do polerowania lakieru, powinniśmy usunąć z niego wszystkie zabrudzenia, oczywiście powinniśmy go umyć, w niektórych wypadkach możemy użyć także specjalnej glinki która pozwoli usunąć zabrudzenia takie jak przykładowo zaschnięty asfalt.

Oczywiście tego rodzaju usługi możemy zlecić firmie która zajmuje się profesjonalnym detailingiem, możemy także spróbować wypolerować nasz lakier w garażu, obecnie dostępnych jest wiele narzędzi przykładowo maszyny polerskie. które zasilane są z gniazdka elektrycznego, posiadają na różnego rodzaju dodatki, nakładki polerskie, okrągłe tarcze z materiału, obecnie wybór jest bardzo duży. Warto zwrócić uwagę na tego rodzaju rozwiązania. Oczywiście powinniśmy wiedzieć jakich papierów ściernych czy też past polerskich należy użyć, często będziemy wykorzystywali kilka operacji, zmieniając za każdym razem pastę polerską.

Oczywiście możemy wykorzystać także nakładki wełniane takie jak flexipads pro wool, są to profesjonalne rozwiązania, które pozwalają na odpowiednie zadbanie o nasz lakier. Nakładka polerska z wełny będzie delikatna, nie wyrządzi szkody jako końcowe narzędzie polerskie, wybieramy odpowiednią pastę która będzie miała za zadanie polerowanie w odróżnieniu do innych past, które służyły do pozbywania się kolejnych warstw lakieru.