Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, które naprawdę mogą Ci pomóc

Obecnie jest wiele osób, które nie nadążają za swoimi włosami.

W rezultacie ludzie uważają, że ich włosy są zniszczone i źle wyglądają. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby dowiedzieć się, jak właściwie dbać o włosy, aby wyglądać jak zadbana osoba.Możesz używać produktów do stylizacji na swoich włosach, o ile nie używasz ich każdego dnia tygodnia. Stosuj je co jakiś czas i upewnij się, że nie zawierają alkoholu, który tylko zniszczy włosy i sprawi, że staną się suche i łamliwe.Jeśli twoje włosy są szczególnie delikatne lub cienkie, zrezygnuj z silnych produktów pielęgnacyjnych. Będą tylko ścierać twoje włosy, dzięki czemu będą wyglądać na cieńsze i cieńsze. Jeśli chcesz dodać trochę objętości bez obciążania włosów, spróbuj użyć lekkiej odżywki bez spłukiwania lub pianki pielęgnacyjnej.Włosy są bardzo kruche, gdy są mokre. Unikaj czesania lub szczotkowania włosów, gdy są mokre. Łatwiej będzie się łamać i rozciągać, gdy jest mokra i próbujesz ją wyszczotkować. Przynajmniej poczekaj, aż będą wilgotne, aby wyczesać włosy, co minimalizuje uszkodzenia.Nie zapomnij o ochronie włosów przed słońcem. Nadmierna ekspozycja na promienie UV może wysuszyć naturalne olejki we włosach, pozostawiając je matowe, łamliwe i nieatrakcyjne. Pamiętaj, aby nosić czapkę, gdy planujesz spędzić dużo czasu na słońcu. To ochroni Twoją twarz i włosy.Aby chronić loki podczas snu, użyj satynowej poszewki na poduszkę. Bawełniane poszewki na poduszki będą pochłaniały olej i wilgoć, powodując przesuszanie włosów. Kiedy śpisz na jedwabnej poszewce na poduszkę, twoje loki zachowają swój kształt przez noc. Możesz też spać w satynowym szaliku lub czepku.Trwała fala może być świetnym sposobem na nadanie objętości i tekstury cienkim, elektryzującym się włosom. Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, które naprawdę mogą Ci pomóc

Trwała może również stanowić podstawę dla loków, które będą lepiej trzymały się i utrzymają dłużej po ułożeniu wałka lub stylizacji.

Permanenty dostępne są w wielu różnych formach, odpowiednich dla każdej długości i rodzaju włosów.Jeśli lubisz pływać w basenach wiosną i latem, poświęć trochę czasu na ochronę włosów przed uderzeniem w wodę. Namocz włosy w zwykłej wodzie, aby zniechęcić do wchłaniania chlorowanej wody, lub załóż czepek kąpielowy, aby uniknąć wysuszenia delikatnych włosów. Twoje włosy Ci za to podziękują.Gdy masz mokre włosy, nie używaj szczotki ani grzebienia. Twoje włosy są bardziej łamliwe, gdy są mokre, a grzebień lub szczotka mocno je złamie, nawet jeśli jesteś wyjątkowo delikatny. Użyj swoich figur lub szerokiego wykałaczki, aby rozplątać węzły, gdy włosy wysychają.Jedną z rzeczy, które możesz zrobić w ciągu dnia, aby przywrócić krążenie krwi w skórze głowy, jest masaż głowy. Ta procedura może również pomóc w zmniejszeniu wysuszenia włosów, ponieważ utrzymujesz aktywną głowę i skórę głowy. Powoli przetrzyj rękami włosy, aby poprawić ogólny stan włosów.Weź chłodniejszy prysznic, jeśli twoje włosy wydają się zbyt suche. Gorący prysznic może być przyjemny, ale tylko źle wpływa na twoje włosy. Używanie ciepłej wody do mycia włosów jest znacznie łagodniejsze nie tylko dla włosów, ale także dla skóry głowy. Ostatnie spłukanie zimną wodą przed wyjściem z prysznica doda Twoim włosom dodatkowego blasku.Dzięki zdobytym informacjom na temat pielęgnacji włosów powinieneś mieć teraz lepszy pomysł na to, jak zarządzać swoimi włosami. Naprawdę nie jest trudno nadążyć za włosami, gdy zaczniesz je rutynowo zarządzać. Zacznij już dziś, a zanim się zorientujesz, będziesz mieć piękne włosy, które zadziwią świat.