Kolejna ekranizacja przygód z grą Jumanji

W filmie ,,Jumanji: Następny poziom” na podstawie hitu kinowego ,,Jumanji” z 1995 roku powracają bohaterowie z poprzedniej części przygód „Jumanji: Przygoda w dżungli”.

Ale gra jest tym razem zupełnie inna, a przyjaciele odkrywają po powrocie do Jumanji, że nic nie jest takie, jak tego oczekują. Aby móc uciec przed najniebezpieczniejszą grą świata, gracze będą musieli stawić czoła nieznanym i niezbadanym częściom, od suchych pustyń po zaśnieżone szczyty górskie. Trzecia adaptacja filmowa popularnej serii o niebezpiecznej grze rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym skończył się film „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Kiedy Spencer (Alex Wolff) znika, Martha (Morgan Turner) szybko zdaje sobie sprawę, że chłopak, w którym kiedyś się zakochała, ale teraz jest tylko dobrym przyjacielem, ponownie wylądował w grze wideo Jumanji. Wraz z piłkarzem Anthonym „Lodówka” Johnsonem (Ser’Darius Blain) chce go uratować i ponownie zanurzyć się w grze. Dziadek Spencera, Eddie (Danny DeVito), i jego kumpel Milo (Danny Glover) również trafiają do świata gry Jumanji. Kolejna ekranizacja przygód z grą Jumanji

Podczas gdy Martha jest teraz z powrotem w ciele złej wojowniczki Ruby Roundhouse (Karen Gillan), przygoda jest trudniejsza i bardziej niebezpieczna, ponieważ seniorzy jako poszukiwacz przygód Dr.

Smolder Bravestone (Dwayne Johnson) i zoolog oraz specjalista od broni Moose Finbar (Kevin Hart) nie są zbyt pomocni. Nawet Lodówka musi przyzwyczaić się do dużego brzucha kartografa Shelly Oberona (Jack Black). Okazało się, że Spencer (Alex Wolff) naprawił grę i znów jest został wciągnięty do świata przygody. Z tego powodu jego przyjaciele postanawiają pójść za nim i przyjść mu z pomocą. Dziadek Spencera (Danny DeVito) i jego przyjaciel Milo Walker (Danny Glover) również zostają wciągnięci do gry. Nie ma jednak czasu na wybór awatara, a bohaterowie filmu Jumanji: Następny poziom wspólnie próbują przemierzać nowe światy, ze śniegiem, lodem lub jałowym pustynnym krajobrazem włącznie i wkrótce tęsknią za znaną dobrze dżunglą. Pytanie tylko, czy uda im się ukończyć nowe zadania i raz na zawsze uciec z morderczej gry.