Klasyczne Ferrari — jak je odrestaurować?


Ferrari to najbardziej rozpoznawalna marka motoryzacyjna na świecie. Samochody ze słynnym Cavallino Rampante od lat rozpalają wyobraźnię pasjonatów motoryzacji i choć ich zakup oraz utrzymanie są kosztowne, nie brakuje amatorów tych pojazdów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kultowe, klasyczne modele, które odbiły swoje piętno na historii motoryzacji. Ich serwisowanie i renowacja to zadanie dla doświadczonego zespołu, który zjadł zęby na podobnych realizacjach.

Jeśli renowacja Ferrari, to tylko u specjalistów

Mieć na własność klasyczne Ferrari to z pewnością ogromna frajda, ale też i pewna odpowiedzialność. Pojazdy te odbiły niezaprzeczalne piętno na historii motoryzacji, często zmieniając jej bieg i kształtując ówczesne trendy. O taki samochód trzeba szczególnie dbać, starając się zachować jego pierwotny charakter. Należy jednak mieć świadomość, że Ferrari to nie przeciętny samochód osobowy, a samochód sportowy marki premium, który może stanąć w szranki w zawodach. Mało który mechanik ma wystarczająco doświadczenia i wiedzy, aby podjąć się serwisowania tych pojazdów. Właśnie dlatego odrestaurowanie Ferrari warto powierzyć zespołowi specjalistów, którzy na co dzień zajmują się serwisowaniem pojazdów tej klasy.

Oryginalne części Ferrari to podstawa

Serwis ALDA Motorsport to miejsce, które od przeszło 40 lat działa w szeroko rozumianym motorsporcie, dbając o najwyższy standard usług i zadowolenie najbardziej wymagających klientów. W ciągu tych lat przez warsztat przewinęły się setki pojazdów marek premium, w tym również wiele modeli Ferrari, którym przywrócono ich dawny blask. Szczególne uznanie w branży zdobyła realizacja dotycząca odrestaurowania modelu 348TB, oznaczonego numerem seryjnym 004.

Podczas prac renowacyjnych priorytetem jest korzystanie wyłącznie z oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, gwarantujących bezawaryjną pracę samochodu. Często oznacza to sprowadzanie poszczególnych komponentów z różnych zakątków kraju lub świata, lecz jest to niezbędne, aby zachować oryginalny charakter pojazdu.

Jak często serwisować klasyczne Ferrari?

Samochody Ferrari to maszyny dużo bardziej skomplikowane niż zwykłe samochody osobowe. Jeśli wykorzystywane są do agresywnej, sportowej jazdy po torze, tym bardziej należy zadbać o ich bezawaryjność. Fachowcy rekomendują, aby okres pomiędzy przeglądami wynosił między 5 a 7,5 tysiąca pokonanych kilometrów. Wskazana jest szczegółowa diagnostyka pojazdu, która pozwoli ocenić poziom zużycia podzespołów i rozplanowanie harmonogramu napraw wraz z mechanikiem.

Serwis Ferrari z usługą door-to-door

Udało Ci się znaleźć profesjonalny serwis Ferrari, lecz jest oddalony o wiele kilometrów? Sprawdź, czy oferuje usługę door-to-door, czyli możliwość bezpiecznego transportu samochodu, dostosowaną do tego celu zadaszoną lawetą. W ramach tej usługi samochód odbierany jest spod domu klienta, a po wykonaniu niezbędnych prac serwis odwozi go z powrotem we wskazane miejsce. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku pojazdów o znacznej wartości. W części miejsc możliwe jest też przetransportowanie jedynie uszkodzonej części, która wymaga naprawy.