Jak wykonać profesjonalna stylizację paznokci?

Nie jest tajemnicą, że obok, fryzury czy makijażu najważniejszą rzeczą dla kobiety są oczywiście paznokcie.

Panie przykładają dużą uwagę do swoich paznokci, chcą aby były zdrowe i błyszczące. Wiele pań dba o paznokcie w domu, jednak wiele z nich wybiera jednak wizyty w salonach kosmetycznych, które oferują w pełni kompleksowe usługi, także związane w dużej mierze z paznokciami. Oczywiście istnieje bardzo wiele różnych metod na to, żeby paznokcie wyglądały bardzo profesjonalnie. Różnego rodzaju tipsy, czy inne specjalne usługi są w zakresie oferowanych usług w takich właśnie miejscach jak kosmetyczka, fryzjer, solarium. Obecnie paznokcie odlewane metodą żelową są bardzo popularne, wykonuje je sobie wiele kobiet. Przedstawicielki płci pięknej robią te zabiegi na różnego rodzaju okoliczności, tak więc można jedynie się domyślać, że klientek w tej branży na pewno nie brakuje. Kobiety chcą mieć elegancie paznokcie na ślub, różnego rodzaj imprezy, ale często też robią je bez okazji dla własnego samopoczucia. Robienie paznokci popularną ostatnio metodą żelową, to popularnie nazywane tipsy. Cały zabieg generalnie jest zbyt skomplikowany, żeby kobieta mogła go przeprowadzić w domu na własną rękę, tym bardziej, że wymaga on specjalnego sprzętu, takiego jak lampy. Większość kobiet umawia się na wizytę u kosmetyczki, i płacąc odpowiednią cenę może oczekiwać usługi związanych z pełnym zabiegiem odlewania, jakiemu poddawane są paznokcie.

Dłonie podczas takiego zabiegu są odpowiednio myte, dezynfekowane różnego rodzaju emulsjami antybakteryjnymi, i odtłuszczane.

Następnie dochodzi do usuwania skórek, matowienia płytki, odtłuszczenia płytki paznokcia, a także dopasowania odpowiedniego rozmiaru tipsa i chwilowe zamocowanie go za pomocą specjalnego kleju, który zastyga w kontakcie z płytką. Po zastosowaniu wszystkich odpowiednich zabiegów, paznokcie są utwardzane pod specjalną lampą, a także nałożony zostaje na nie żel modelujący. Zanim pożądany efekt zostanie osiągnięty, nałożone zostaną zazwyczaj trzy warstwy żelu. Warto poszukać inspiracji na nasze paznokcie w internecie znajdziemy przykładowo modne paznokcie na jesień na Moment.pl.