JAK WALCZYĆ W OBLODZENIEM NA TERENIE ZAKŁADU PRACY?

Zima bywa bardzo niebezpieczną porą roku. Chodzi nie tylko o warunki, które panują na drogach, gdy temperatura spada poniżej zera. To również ryzyko wypadku w pracy, jeśli jesteśmy zmuszeni przebywać na zewnątrz. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników, gwarantując im komfort przeprowadzania załadunku i rozładunku. Pomogą Ci w tym elektryczne promienniki.

PROMIENNIK ELEKTRYCZNY – NIE TYLKO WEWNĄTRZ HALI

Promienniki IR wykorzystywane są często wewnątrz hal i zakładów pracy. Z ich pomocą tworzone jest ogrzewanie strefowe, lub dogrzewanie konkretnych stanowisk. Bardzo ważną cechą tego typu urządzeń jest ich wielozadaniowość. Mogą pracować w najróżniejszych warunkach – również na zewnątrz.

Jeśli w Twojej firmie często odbywają się załadunki i rozładunki towarów, z pewnością Twoi pracownicy korzystają z rampy. Gdy na termometrach ujemne temperatury, te elementy architektoniczne są naprawdę niebezpieczne. Oblodzone nie tylko utrudniają pracę, ale i zagrażają zdrowiu, a może i nawet życiu. Wykorzystując promiennik elektryczny, a właściwie cały skrupulatnie opracowany system, unikasz nerwowych sytuacji i gwarantujesz pracownikom bezpieczne i komfortowe warunki.

JAK ZAMONTOWAĆ SYSTEM PRZECIWOBLODZENIOWY?

Taki system, który zapobiegnie zamarzaniu rampy, powinien być opracowany przez specjalistów. Dobierając elektryczne promienniki, wezmą pod uwagę jej długość, szerokość, generalnie – całą jej powierzchnię, a także to, z jakiego materiału została wykonana. Do tego, można stworzyć system, który będzie automatycznie włączał się przy określonej temperaturze, dzięki czemu nie będzie w ogóle dochodziło do oblodzenia rampy. Specjaliści, oczywiście, wezmą również pod uwagę Twoje wymagania dotyczące, np. rozmieszczenia promienników. Aby mieć pewność, że system został przygotowany rzetelnie, w oparciu o najlepsze sprzęty, warto wybrać do współpracy sprawdzonych ekspertów. Tych znajdziesz w firmie Irsystem. Całą ofertę przedsiębiorstwa możesz zobaczyć na stronie internetowej irsystem.pl.