Funkcjonalna nowość – powłoka hydrofobowa na szybę

Powłoka hydrofobowa to stosunkowo nowy wynalazek w świecie motoryzacji. Spędzamy w samochodach mnóstwo czasu, dlatego ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać i chronić przed negatywnym wpływem, chociażby czynników atmosferycznych.

Popularnością w ostatnich latach cieszy się zabezpieczanie aut różnymi powłokami, takimi jak powłoki kwarcowe, ceramiczne czy hybrydowe. Nie tylko karoserię można odpowiednio przygotować, aby mniej się brudziła. Również odpowiednio potraktowane szyby będą dłużej cieszyć kierowcę i pasażerów czystością.

niewidzialna wycieraczka

Powłoka hydrofobowa na szybę – preparaty

Wśród wielu produktów do pielęgnacji pojazdów warto zwrócić uwagę na te, które tworzą powłokę hydrofobową na szybach naszych aut. Zastanawiasz się dlaczego? Nadal nie znasz odpowiedzi na podstawowe pytanie: czym jest powłoka hydrofobowa? Dobrze trafiłeś. Czytając dalej ten artykuł, dowiesz się, czy to produkt dla Ciebie.

Na początku wyjaśnijmy, czym jest hydrofobowość. Jest to właściwość cząsteczek chemicznych, która sprawia, że odpychają one od siebie cząsteczki wody. Cecha ta sprawia, że brud słabiej przylega do powierzchni, a ją samą łatwiej i szybciej się pielęgnuje.

Powłoka hydrofobowa na szybie to niewidzialna wycieraczka. To idealne wyjście dla wszystkich kierowców. Dzięki niewidzialnej wycieraczce zabezpieczysz swoje szyby przed zabrudzeniami i gromadzeniem się wilgoci. Powłoka hydrofobowa na szybę to preparat dostępny pod wieloma wygodnymi postaciami. Kupić możemy powłokę na przykład w formie sprayu czy w butelce ze specjalną końcówką ułatwiającą aplikację. Zastosowane w powłoce hydrofobowej rozwiązania zapewnia bezpieczną jazdę, która jest tak ważna, szczególnie kiedy warunki na drodze są trudne (mgła, deszcz).

W zależności od tego, jaki preparat wybierzemy, powłoka będzie miała różny okres trwałości. Po jego upłynięciu nie będzie wykazywać już właściwości odpychających i odprowadzających wodę. Wtedy konieczne jest ponowienie zabiegu. Niektóre produkty zachowują swoje właściwości przez kilka miesięcy, a inne nawet przez okres do dwóch lat. Ważne jest również, aby pamiętać o zapoznaniu się z instrukcją obsługi dołączonej do konkretnego preparatu. Nawet jeżeli już kiedyś korzystaliśmy z powłoki hydrofobowej na szybę, produkty różnią się między sobą, a każda z nich wymaga odpowiedniej aplikacji. Jedno jednak je łączy. Zazwyczaj należy nakładać je na oczyszczone i osuszone powierzchnie.

Jak powłoka hydrofobowa na szybę ułatwia życie kierowcom?

Powłoka hydrofobowa na szybę ma nie tylko właściwości odpychające wodę i zapobiegające gromadzeniu się brudu. Jest również bardzo przydatna zimą. Żaden kierowca nie lubi tego momentu, kiedy w okresie zimowym, za każdym razem, gdy wsiada do auta, konieczne jest najpierw skrobanie szronu z szyby. Nie musisz już być jednym z nich! Wystarczy, że użyjesz powłoki hydrofobowej na szybę. Zapobiegnie ona zamarzaniu wody w trakcie postoju.

Czy powłoka hydrofobowa na szybę to preparat dla mnie?

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad tym, czy potrzebujesz zakupić niewidzialną wycieraczkę, pomyśl o tym, ile czasu poświęcasz na pielęgnację swojego auta. A teraz pomyśl, jak krótko utrzymuje się ten efekt, który otrzymujesz zaraz po wyczyszczeniu szyb i lusterek. Właśnie. Jeżeli chcesz zachować ten efekt na dłużej, koniecznie przejrzyj ofertę marek produkujących produkty hydrofobowe. Dzięki nim będziesz mógł dłużej cieszyć się nieskazitelnym wyglądem szyb w Twoim pojeździe.

Jednak wygląd to nie wszystko. Pomyśl teraz, ile razy musiałeś wychodzić zimą wcześniej z domu, ponieważ musiałeś poświęcić kilkanaście minut na usuwanie silnie zmrożonego szronu z szyb. Zaopatrz się w powłokę hydrofobową, a zyskasz więcej czasu dla siebie. Dłużej utrzymująca się czystość i zapobieganie zamarzaniu wody na szybie to nie najważniejsze korzyści, jakie przynosi stosowanie powłoki hydrofobowej. Przede wszystkim zwiększy ona poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, ponieważ w trudnych warunkach będzie wspierała pracę wycieraczek.