Suknie ślubne na każdą sylwetkę

Moda ślubna mówi że do stroju panny młodej powinna być dobrana cała masa dodatków. Niekoniecznym ale bardzo miłym dodatkiem są więc rękawiczki, które szyte najczęściej są z jedwabiu lub atłasu. Nadają one całej kreacji delikatności.

Powinny być w takim samym odcieniu, co nasza suknia. Jeżeli wybierana jest suknia ślubna bez rękawów to rękawiczki do takiej sukni powinny być długie. Do sukni z rękawem krótkim pasują najbardziej rękawiczki krótkie. Natomiast wcale nie powinno się dobierać rękawiczek do sukni z długim rękawem. Kolejnym dodatkiem będą buty, które powinny idealnie pasować do stroju, ale muszą być też maksymalnie wygodne. Pamiętać, że będą na nogach całą noc i również podczas tańca nie powinny sprawiać problemów, a w żadnym wypadku nie mogą powodować bólu czy obcierać nóg. Obcas powinien być dobrany w taki sposób, aby suknie ślubne sięgały dwa, trzy centymetry nad ziemię. W przypadku, kiedy partner jest niższy, nie należy zakładać butów na wysokim obcasie, aby nie zwiększać różnicy wzrostu. Przyszłe mężatki mają obecnie duży wybór jeżeli chodzi o ślubną kreację. Można wybierać suknię klasyczną, modną zawsze. Z reguły jest ona prosta i elegancka – delikatnie podkreśla sylwetkę. Może być z ramiączkami lub z gorsetem, który też powinien posiadać ramiączka zapobiegające się jego zsuwaniu podczas weselnych zabaw. Suknie ślubne klasyczne, najczęściej wykonywane w kolorach bieli, delikatnego ecru czy beżu.

Suknia falbaniasta, złożona z wielu warstw dobrze odzwierciedli romantyczną naturę panny młodej. Do takiej sukni często doszywane są falbany z delikatnego szyfonu, które nadają sukni i sylwetce lekkości oraz bardzo ładnie wyglądają w ruchu. Przykładem eleganckich sukni są suknie ślubne F&Ż, które świetnie prezentują się na każdej sylwetce. Moda ślubna wskazuje, aby do sukni dobrać również odpowiedni welon. Zasada jest taka: im suknia bardziej ozdobna tym skromniejszy powinien być welon. Jeżeli wybierze się suknię z ramionami odkrytymi to należy do niej wybrać welon długi, upięty w kok. Inną alternatywą będzie kapelusz, lecz nie do każdej sukni będzie on pasował.