Jak przygotować się do samodzielnego oklejenia samochodu?

Każdy kto posiada samochodów osobowy i czuje pewnie sentyment do tego pojazdu zastanawia się nad tym, w jaki sposób mógłby coś zmienić lub ulepszyć w swoim pojeździe.

Jako wybór często pada zmiana koloru nadwozia samochodu, czasami jest to tylko maska lub dach, a czasami właściciele decydują się na całkowitą zmianę koloru samochodu. Do niedawna uważało się, że jedyną i najlepszą metodą zmiany koloru jest tradycyjnie malowanie całego nadwozia. Jednak w obecnych czasach coraz bardziej popularne staje się oklejanie samochodu specjalistyczna folią, która ma gwarancje na dobrych kilka lat. Oklejenie samochodu folią jest przede wszystkim szybsze niż tradycyjne malowanie. Dodatkowo na plus folii działa również fakt, że właściciel oklejonego samochodu praktycznie w każdej chwili może wrócić do koloru samochodu sprzed oklejenia. Wystarczy, że zerwie on folię. Jak przygotować się do samodzielnego oklejenia samochodu?

Oklejenie samochodu folia jest również procesem bezinwazyjnym, praktycznie w większości przypadków, nie trzeba rozbierać karoserii samochodu by część po części zabrać ją do komory malowniczej.

Oklejanie folią wymaga zdemontowania jedynie zewnętrznych elementów takich jak klamki, lusterka, czy inne plastikowe dodatki na zderzakach. Ponadto metoda ta jest o wiele szybsza niż tradycyjne malowania samochodu. Do oklejania samochodu będziemy potrzebowali między innymi odpowiednio wybranej folii. Opalarka również będzie ogrywała bardzo ważną rolę. To właśnie dzięki niej nadamy folii odpowiedniej elastyczności, by ta, idealnie się dopasowała do poszczególnych elementów naszej karoserii. Przyda się również rakla z filcowym wykończeniem. Filcowe wykończenie zapobiegnie porysowaniu lakieru, natomiast sama rakla potrzebna jest to wypchnięcia pęcherzyków powietrza z pomiędzy folii i powierzchni elementów karoserii. Ostry nożyk posłuży nam do końcowego docięcia folii. oklejanie samochodu Wrocław nie jest trudne, jednak jeśli nie czujesz się odpowiednio na siłach oddaj swoje auto specjalistom.