Najważniejsze typy parkietów i ich cechy

Jeśli chodzi o różne istotne powierzchnie w domach, mieszkaniach i innych wnętrzach to bardzo ważną rolę odgrywają porządne podłogi.

Są to elementy, które łączą w sobie funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. W Polsce działalność prowadzą różne firmy, które zajmują się sprzedażą i skutecznym montażem parkietów produkowanych na bazie różnorodnych gatunków drewna. Szeroki wybór sprawia, że każdy może bez większych problemów znaleźć idealne materiały potrzebne do stworzenia parkietu dopasowanego do zróżnicowanych potrzeb i wymagań związanych z trwałością, praktycznością i estetyką.

Najważniejsze typy parkietów i ich cechy

Parkiety z drewna tradycyjnego i egzotycznego

Do grona istotnych produktów można zaliczyć wysokiej jakości parkiety bazujące na drewnie egzotycznym. Materiał ten jest pozyskiwany z drzew, które nie rosną w Polsce i krajach europejskich. Drewno takie jest bardzo trwałe i jednocześnie estetyczne. Istnieją różne typy drewna wymagające stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, które przekładają się na wysoką trwałość, niezawodność oraz estetykę parkietów utrzymywaną przez bardzo długi czas.

W bogatej ofercie solidnych firm można znaleźć również wysokiej jakości parkiety wyprodukowane na bazie drewna krajowego pochodzącego z roślin, takich jak dąb, buk, jesion, itp. Są to powierzchnie charakteryzujące się nie tylko wysokim poziomem estetyki, ale również bardzo dużą trwałością, odpornością na zarysowania, uszkodzenia, ścieranie, itp. Warto dodać, że takie drewno jest tańsze od egzotycznego, ze względu na jego znacznie łatwiejszą dostępność. Pod wieloma względami charakteryzuje się ono bardzo wysoką jakością.

Bardzo dobrą wiadomością jest duża dostępność firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem praktycznych, solidnych i estetycznych parkietów u swoich klientów. Przykładowo dzięki Internetowi i frazie podłogi lodz można szybko i łatwo znaleźć wykonawców prowadzących działalność w zakresie podłóg i parkietów na terenie Łodzi. Wiele takich firm posiada w swoich ofertach parkiety wykonane z drewna krajowego oraz egzotycznego.